تولید ایزوگام | ایزوگام چگونه تولید می شود

تولید ایزوگام | ایزوگام چگونه تولید می شود

تولید ایزوگام | ایزوگام چگونه تولید می شود

نحوه تولید ایزوگام

تولید ایزوگام : ایزوگام یا عایق رطوبتی به گونه ای عایق آماده ضد نم گفته می شود که برای پوشاندن پشت بام ها و جلوگیری از نفوذ آب به کار می رود و مواد تشکیل دهنده آن نیز از فراورده های نفتی به دست می اید . عمر ایزوگام ها معمولا ده سال است و به علت سبکی و مقاومت بالا می توان به تنهایی یک عایق رطوبتی کامل برای حفاظت از پشت بام ها و استخر ها و به شمار رود .

مراحل تولید ایزوگام

بسته به نوع محصول ایزوگام شامل تک لایه یا دو لایه بودن آن پلی استر و تیشو وارد تشتک قیر می شود . پس از آن با مواد پرایمری یا همان قیر دمیده آغشته شده و ضخامت خروجی آن نیز توسط مجرای خروجی در بالای تشک قیر تنظیم می شود . سپس ورق آلومینیوم به لایه آغشته شده مواد وارد حوض اب می شود . لایه پس از عبور از آب از بین غلطکهای سرد می گذرد و در مرحله بعد پلاستیک پشته لایه به آن اضافه می شود و لایه ایزوگام وارد آسانسور ذخیره سازی می شود . این آسانسور به طور موقت لایه را در دستگاه ذخیره می کند و مانع از توقف تولید می شود . در این بین نیز فن های خشک کننده مراحل خشک کردن ایزوگام را انجام می دهند .

در مرحله آخر تولید ایزوگام ،عایق رطوبتی (ایزوگام) وارد رول کن می شود و رول ها یا توپ هایی مخروطی مانند به طول ده متر تولید می شود و پس از انجام این مرحله لایه بریده شده و توسط پرتاب کننده به بیرون پرتاب می شود .